CK Hello Tour

Avignon, Marseille a ostrov If **

Francie - Francouzská Riviéra - Avignon, Marseille a ostrov If

Cena za osobu od:
4 990 Kč

Doprava

Autobus

Délka zájezdu

5 dní, 4 noci

Strava

Bez stravy

Sleva

-

8 %

Termín

04.07. (St) - 08.07. (Ne) 2018

Zobrazit další termíny

Program

1. den

Odpolední odjezd z ČR.

2. den.

Ranní příjezd do Provence. Zastávka u slavného Pont du Gare (UNESCO), velmi zachovalého akvaduktu postaveného Římany nad mělkou řekou Gardon. Právě za ranního slunce je pohled na viadukt nejkrásnější! Možnost procházky po jeho ochozu.

Zbytek dne strávíme v Avignonu – středověkém sídle papežů. Mezi nejznámější památky patří Papežský palác – nejvyšší gotický palác v Evropě – a Avignonský most, který je kuriózní svojí neúplností, končí totiž vprostřed řeky Rhôny, po které bude také možnost vyhlídkové plavby. Milovníci umění mohou navštívit muzeum Petit Palais s bohatou sbírkou středověkého a renesančního malířství a sochařství. Chcete-li lépe poznat francouzskou kuchyni, zkuste zamířit do tržnice Les Halles, čeká Vás zde přehlídka místní zeleniny a ovoce, ryb, mořských plodů, sýrů či tradičních baget. Za nákupy se vyjdete do spletě romantických uliček plných obchůdků s tradičními provensálskými produkty, francouzskou módou, uměním či vínem. Chvíli odpočinku si můžete užít v kavárně na hlavním náměstí Place de l’Horloge či na procházce podél klidné řeky Rhôny s výhledy na město.

V termínu 6. – 24. 7. 2018 se v Avignonu koná tradiční Festival d´Avignon, který je přehlídkou živého umění. Papežský palác a další budovy se mění v divadla, centrum města je přeplněno pouličními umělci všeho druhu – narazíte na herce, hudebníky, klauny, kejklíře i malíře. Díky středověkým kulisám města má festival neopakovatelnou atmosféru a překvapí Vás svojí jedinečností.

Odjezd na ubytování.

3. den

Ráno se vydáme do venkovské oblasti, kde nás čeká vůně levandule i dalších květin a ovoce. Podíváme se ke klášteru Sénanque, který svojí jednoduchostí dokonale zapadá do krajiny. Přímo u kláštera mniši pěstují lány levandulí, které spolu s klášterem tvoří neopakovatelnou scenerii známou z fotografií.

Nedaleko kláštera se vysoko na návrší nachází Gordes, které se umisťuje v žebříčkách nejkrásnějších francouzských vesnic. Jednotlivé domky jsou jeden vedle druhého zabudovány přímo do skály, kolem které tvoří spirálu, na vrcholu pahorku vesnici dominuje zámek. Kamenné uličky nedotčené moderní civilizací jsou rájem pro fotografy.

Zbytek dne strávíme ve městě Nîmes přezdívaném „francouzský Řím“, je zde totiž velkolepý římský amfiteátr, který můžete navštívit a užit si výhled z horních ochozů. Aréna je unikátní svojí zachovalostí, dodnes se zde konají býčí zápasy. Z římské éry se v téměř nedotčené podobě dochoval také antický chrám Maison carrée. Na závěr dne si můžete odpočinou v pozoruhodných zahradách Jardins de la Fontaine.

Odjezd na ubytování.

4. den

Ráno se vydáme do bývalého kamenolomu Carrières de Lumières, jehož nemalé prostory byly proměněny do magického umění. Země, stěny i strop kamenolomu se staly plátnem pro originální projekce, člověk se stává jejich středem. Jedinečné spojení přírodního prostoru z kamene s moderními technologiemi je neobvyklý zážitek.

Zájezd zakončíme pobytem v přímořské metropoli Marseilles, druhém největším městě Francie. Město je známé svým nekonečným přístavem, který je největším ve Středozemí, i proto se místní restaurace rády specializují na ryby. Zkuste třeba místní rybí polévku bouillabaisse. Přístavní původ metropole dnes připomíná původní přístav Vieux-Port, který se stal turistickým centrem, a malebná čtvrť Panier, kde se můžete toulat pohlednými uličkami. Minout nesmíme ani baziliku Panny Marie Sněžné, která se tyčí nad starým přístavem. Na věži baziliky zpozorujeme zlatou sochu světice, která má ochraňovat město.

Z přístavu Vieux-Port se zájemci mohou vydat na plavu na ostrov If proslavený v románu Hrabě Monte Christo. Právě zde najdeme pevnost s věznicí, kde byl v románu hrabě vězněn.

Večer nezbývá než metropoli zamávat. Au-revoir, Provence!

5. den

Příjezd do ČR po poledni.

 

Ubytování

Dvoulůžkové a třílůžkové pokoje v hotelu Premiere Classe**. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek 1 200 Kč

Stravování

Bez stravy. Za příplatek 10 EUR možnost dokoupení 2x kontinentální snídaně na místě (teplé nápoje, džus, pečivo, máslo, džem, jogurt).

Cena zahrnuje

autobusovou dopravu

průvodce CK po celou dobu zájezdu

2x nocleh ve dvou nebo třílůžkových pokojích v hotelu Premiere Classe**

pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Vstupné v rámci programu (akvadukt Pont du Gare, kamenolom Carrières de Lumières, plavba na ostrov If, pevnost If, pobytové taxy) - 40 EUR

Další vstupy pro zájemce - amfiteátr v Nimes – 10 EUR, Papežský palác – 12 EUR (kombiticket s Avignonským mostem 14,5 EUR)

příplatek za jednolůžkový pokoj 1 200,-Kč

cestovní pojištění

04.07. (St) - 08.07. (Ne) 2018 - 5 dní, 4 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2lůžkový pokoj s příslušenstvím
Bez stravy
Autobus/Praha
-8%4 990 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající ck: CK Hello Tour - FliCom Travel s.r.o. IČO: 24287393
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...