CK Hello Tour

Zámek Neuschwanstein a malebný advent v Regensburgu

Německo - Bavorsko - Neuschwanstein, Regensburg

Cena za osobu od:
1 099 Kč

Doprava

Autobus

Délka zájezdu

1 den

Strava

Bez stravy

Sleva

-

8 %

Termín

30.11. (So) - 30.11. (So) 2019

Zobrazit další termíny

Program

Odjezd a nástupní místa:

 

0:30 - ulice Na Florenci, Praha 1

1:15 - Beroun, OMV centrum (směr Plzeň)

2:15 - Plzeň, zastávka MHD u OC Olympia Černice

3:15 - Rozvadov, McDonald Svatá Kateřina

 

 

Program zájezdu:

 

Den bude patřit slavnému pohádkovému zámku Neuschwanstein a malebným adventním trhům v centru historického města ze seznamu UNESCO Regensburgu.

Nejdříve dorazíme pod romantický zámek Neuschwanstein. Slavný zámek kombinující hned několik architektonických slohů je třetí nejnavštěvovanější památkou Německa! Byl vystavěn na přání bláznivého krále Ludvíka II. Bavorského, který za svojí fantazii utratil většinu státního jmění. Zámek tyčící se na skalnatém návrší s alpskými kulisami v pozadí působí jako z pohádky. Jistě jste zaslechli, že právě tento zámek inspiroval Walta Disneyho k podobě zámku Šípkové Růženky, který se stal pohádkovým symbolem. Naproti zámku nad údolím nechal ještě Ludvík II. vystavět Mariánský most, který nabízí panoramatický pohled na celou scenerii. Při příznivém počasí právě zde pořídíte nejlepší fotografie. Naopak v interiéru zámku se můžete těšit na zlatem zdobený trůnní sál. Před vstupem do zámku nás ale čeká asi 1,5 km dlouhá cesta vzhůru k zámku, za několik eur však máte možnost využít místní minibus.  Bez povšimnutí nesmí zůstat ani zámek Hohenschwangau, který se tyčí hned naproti Neuschwansteinu, ale náročné představy Ludvíka nenaplňoval.

 

Pak se přemístíme do historického města Regensburgu na jeho malebné adventní trhy v centru města. Samotný Regensburg - v Čechách známý pod názvem Řezno - je město s nádherným centrem, zapsané na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Vánoční trhy jsou zde hned čtyři, my se během podvečerní návštěvy budeme kochat nádherou těch nejznámějších na náměstí Neupfarrplatz. Tradiční umělecké výrobky Bavorska pak můžete vidět a také zakoupit na Lučním náměstí nebo Uhelném trhu. Adventní trh Lucreziamarkt je vyhlášený vánočními ozdobami  ze dřeva, skla a dalších přírodních materiálů. Na závěr doporučujeme ochutnávku místních klobás a svařeného vína v originálních hrníčkách, často sloužících jako sběratelská vzpomínka na bavorské adventní trhy.

 

V 18:00 hodin bude odjezd zpět do ČR.

 

Návrat do Prahy po 23 hodině.

 

Berte prosím v úvahu, že Mariánský most může být za nepříznivého zimního počasí uzavřen.

Cena zahrnuje
  • autobusovou dopravu 
  • služby a výklad průvodce v autobuse
  • pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
  • cestovní pojištění
  • vstupné do zámku 15 EUR včetně rezervačních polatků
Pořádající ck: CK Hello Tour - FliCom Travel s.r.o. IČO: 24287393
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...