CK Hello Tour

Krušnohorský advent v Seiffenu a Freibergu se slavnostním průvodem horníků

Německo - Sasko - Seiffen a Freiberg

Cena za osobu od:
599 Kč

Doprava

Autobus

Délka zájezdu

1 den

Strava

Bez stravy

Sleva

-

8 %

Termín

07.12. (So) - 07.12. (So) 2019

Zobrazit další termíny

Program

Odjezd a nástupní místa:

7:00 - ulice Na Florenci, Praha 1

 

Program zájezdu:

 

Ranní odjezd z ČR směr německé Krušnohoří.

Nejdříve se podíváme do Seiffenu – vesničky hraček, kde máme možnost dokonale prozkoumat tradici umění řezbářství, které se v Krušnohoří dědí po staletí. Kromě vánočního trhu táhnoucího se podél hlavní ulice nás tu čeká hlavně zmodernizované Muzeum řezbářství a také manufaktura Glasser zde vyrábějící tradiční kutnohorské dekorace – adventní svícny do oken, vánoční pyramidy a kouřící panáčky či louskáčky. Manufaktura za malý poplatek nabízí možnost vstoupit do řezbářských dílen a pozorovat zručné řemeslníky při samotné výrobě! Výsledky práce místních tesařů si pak můžete prohlédnout v mnoha specializovaných obchodech, kde zrak přechází z přehlídky adventních svícnů, které nechybí v oknech žádné místní rodiny. Vrchol místní lidové tvorby si pak můžete prohlédnout v muzeu, kde Vás čekají skvostné obří vánoční pyramidy a lustry, v kolekci muzea ale najdeme i stovky dřevěných hraček se zajímavými komentáři. Při procházce vesničkou se ještě můžete zastavit u známého kostelíku, který se stal romantickým motivem mnoha adventních dekorací.

 

Na odpoledne přejedeme do hornického města Freiberg, které bylo po staletí centrem těžby stříbra a rud. Historie z Freibergu jen dýchá, půdorys města do značné míry kopíruje původní středověké plány a stovky středověkých domů se dochovaly dodnes.

Kromě středověkého náměstí s malebnými adventními trhy můžete na místním zámku navštívit jedno z největších muzeí drahých kamenů v Evropě anebo hornický důl, který nabízí hned několik poznávacích tras, jedna z tras Vás vezme i na jízdu důlní dráhou.  

V centru města se určitě podívejte do dómu Panny Marie se Zlatou bránou a manýristickou kamennou kazatelnou ve tvaru tulipánu (Tulpenkanzel) s neuvěřitelně křehkým schodištěm. V kostele sv. Petra zase můžete obdivovat varhany úspěšného výrobce Silbermanna, který osobně sestavil varhany i pro Bacha.

 

V termínu 7. 12. 2019 se pak v 18:00 bude konat největší slavnost místního adventu - hornický průvod v historických uniformách s pochodněmi. Čeká Vás přátelská atmosféra, nezapomeňte si stejně jako místní dát svařené víno v hrnečku a zakousnout se do sladké štoly na freiberský způsob!

 

Návrat do Prahy je plánován po 22 hodině.

Cena zahrnuje
  • autobusovou dopravu 

  • průvodce CK

  • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje
  • cestovní pojištění

  • vstupné do muzea a manufaktury

Pořádající ck: CK Hello Tour - FliCom Travel s.r.o. IČO: 24287393
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...