CK Hello Tour

Za krajany do rumunského Banátu

Rumunsko - Banát - Svatá Helena

Cena za osobu od:
4 999 Kč

Doprava

Autobus

Délka zájezdu

6 dní, 3 noci

Strava

Polopenze

Sleva

-

22 %

Termín

25.09. (Út) - 30.09. (Ne) 2018

Zobrazit další termíny

Program

Odjezd a nástupní místa:

 

20:00 - ulice Na Florenci, Praha 1.

23:00 - Brno, hotel Grand

 

Program zájezdu:

 

1. den

Ve večerních hodinách odjezd do Rumunska.

 

 

2. den

Ranní zastávka v banátském městě Temešvár - městě, které znamenalo počátek rumunské revoluce v prosinci roku 1989. Prohlídka centra, navštívíte pravoslavný metropolitní chrám na náměstí Piata Operei, neminete památník zastřeleným demonstrantům za svobodu Rumunska v roce 1989. Dále je v centru města synagoga, pěší zóna s kavárnami a obchody a tradiční lidová tržnice.

Pokračování cesty do vesnice českých krajanů Svaté Heleny. Po příjezdu se ubytujeme u krajanů a ochutnáme výbornou venkovskou večeři. Následovat bude volno k obhlídce vesnice, k návštěvě místní hospody, k povídání s místními obyvateli a k ochutnávce místní pálenky.

 

 

3. den

Zájemci o účast na venkovském životě zůstanou ve Sv. Heleně, ostatní účastníci půjdou pěšky nádhernou karpatskou krajinou do 14 km vzdálené největší české vesnice Gerník. Zastavit se můžete u krápníkové jeskyně Vranovec a u skalního mostu Kulhavá skála. Trasa je středně náročná a zvládne ji i rekreační turista. V Gerníku si prohlédneme obec, navštívíme vlastivědnou expozici v nově otevřeném muzeu o banátských Češích a zastavíme se na kus řeči v hospodě. Po odpočinku nás bude čekat poslední úsek cesty do vesnice Sichevita / cca 7 km/, kde bude čekat autobus. Busem se pak vydáme zpět do Svaté Heleny. Po večeři sraz v místní hospodě.

 

 

4. den 

Po snídani odjedeme na fakultativní výlet (350,- Kč/os.) na krásnou cestu podél Dunaje a hranice se Srbskem. Zastavíme se u ve skále vytesaného dáckého vůdce Decebala, lodí poplujeme oblíbenou vyhlídkovou plavbu po Dunaji Kazaňskou soutěskou a poté budeme přes Oršavu mířit do kdysi slavných římských a císařských lázní Baile Herculane. Za monarchie luxusní lázně  jsou nyní ruinami a rekonstrukce postupuje velmi pomalu. Nicméně scenérie tohoto místa stojí za návštěvu.... Zastavíme se také na jedinečném secesním nádraží, které pamatuje i Orient Expres a pak už nás čeká koupání v horkých přírodních pramenech v řece Cierna. Pozdě odpoledne odjedeme zpět do Svaté Heleny.

Zájemci o sdílení dne s krajany při jejich práci v hospodářství nebo v kuchyni, nebo o turistiku v okolí vesnice, budou mít individuální program.

 

 

5. den

Po snídani odjedeme adrenalinovou cestou místními tranzity na návštěvu do další úchvatné české vesnice – do Rovenska. Vesnice byla založená roku 1827 a je nejvýše položenou vesnicí českých krajanů. Pro svojí jedinečnou polohu a nádherné výhledy patří mezi nejoblíbenější cíle návštěvníků z Čech. Obyvatelé zde stále zachovávají původní křesťanské tradice a oslavy svátků. Vesnice ještě nepodlehla komercionalizaci a masovému přílivu turistů, takže má velmi autentický charakter.

Po návratu do Sv. Heleny budete mít ještě čas na nákupy domácích produktů u místních obyvatel - turisté poptávají např. kravské a ovčí sýry, med, šípkovou marmeládu, pálenku, višňovku apod. Všechno lze platit českými korunami.

Večer je v cca 18 hodin odjezd zpět do ČR. 

 

 

6. den

Dopoledne příjezd do Prahy.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v pokojích přímo v rodinách krajanů, nebo v ubytovacích chalupách českých rodin.

Jednolůžkové pokoje nejsou dostupné, k dispozici jsou pouze sdílené 2 a vícelůžkové pokoje.

Cena zahrnuje
  • 3x ubytování u českých krajanů
  • 3x polopenzi
  • dopravu zájezdovým autobusem
  • služby průvodce cestovní kanceláře Hello Tour
  • pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
  • cestovní pojištění
  • vstupy do vybraných objektů na výletech
  • fakultativní celodenní výlet podél Dunaje - 350,- Kč/os.
  • plavbu motorovou lodí po Dunaji Kazaňskou soutěskou - 30 Lei
  • příspěvek na místní přepravu tranzity do Rovenska - 100,- Kč
25.09. (Út) - 30.09. (Ne) 2018 - 6 dní, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dvoulůžkový pokoj s možností dvou přistýlek
Polopenze
Autobus/Praha
-22%4 999 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající ck: CK Hello Tour - FliCom Travel s.r.o. IČO: 24287393
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...